Zimowisko

Zimowisko to po prostu zorganizowany wyjazd w czasie ferii zimowych. Kiedyś w Polsce nikt raczej nie używał słowa zimowisko. Wyjazdy w czasie szkolnej przerwy zimowej nie były tak popularne jak dziś. Zima w tym okresie w każdym regionie Polski dawała się we znaki. Śniegu nie brakowało, dlatego też dzieci same organizowały sobie narciarsko, łyżwiarskie zabawy. Wszystkie dzieci z osiedla rano, po śniadaniu “skrzykiwały” się, brały sanki i szukały najlepszej górki do zjazdów. Z biegiem lat spędzanie czasu wolnego zaczęło się zmieniać. Na początku lat 90. szkoły oraz kluby sportowe podjęły się organizacji zimowisk narciarskich. Ofert nie było tak dużo jak dziś, ale z czasem ich przybywało. Dziś na rynku turystycznym można znaleźć mnóstwo propozycji wyjazdów na zimowisko. Biura podróży posiadają naprawdę bardzo duży wybór – już na jesieni prowadzone są zapisy. Warto odwiedzić kilka biur i wybrać najlepsze zimowisko! Można to zrobić w internecie, nie trzeba wychodzić z domu. Wszystkie formalności załatwiane są on line.

Oferta zimowisk jest już dostępna u większości organizatorów obozów dla dzieci. W tym roku jest w czym wybierać. Spektrum propozycji nie jest tak szerokie jak porą letnią, ale i tak jest w czym wybierać. Zimowisko narciarskie, snowboardowe, łyżwiarskie oczywiście jest najczęściej wybierane, ale biura podróży przygotowały jak co roku również ofertę zimowiska tematycznego, rekreacyjnego i językowego. Mniej, ale również wybierane jest zimowisko fotograficzne. Na zimowiska mogą jechać zarówno małe dzieci jak i młodzież. W związku z tym biura podróży posiadają ofertę zimowisk dla każdego wieku. Dla maluchów ciekawą propozycją jest zimowisko bajkowe. Program zawiera elementy bajkowe, dzięki czemu dzieci chętnie wyjeżdżają.

Zimowiska organizowane są zarówno w Polsce jak i za granica. Najczęściej są to wyjazdy narciarskie oraz snowboardowe w Alpy lub na Słowację, troszkę mniejszym zainteresowaniem cieszą się zimowiska w Czechach. Cena zimowiska organizowanego za granicą nie różni się znacznie dużo od tego w Polsce. Na takie wyjazdy decydują się zazwyczaj nastolatkowie o poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym w narciarstwie. Początkujący narciarze lub snowboardziści stawiają na polskie stoki. Zimowisko w Polsce jak i zimowisko zagraniczne ma oczywiście swoje wady i zalety. Najważniejsze, aby było ono udane i aby dzieci wróciły zadowolone.

Wyjazd na zimowisko pełni dużą rolę w rozwoju dziecka. W czasie roku szkolnego, uczniowie mają bardzo często duży zakres obowiązków i taki odpoczynek jest im naprawdę potrzebny. Wyjazd na zimowisko daje możliwość odreagowania od szkolnych stresów, nawiązania nowych znajomości, świetniej zabawy w otoczeniu śniegu i łapaniu promieni słonecznych. Jest to też świetna dawka ruchu i sportu na świeżym powietrzu.

Zimowisko jest bardzo potrzebne dzieciom, dlatego nie ma co zwlekać z wybraniem oferty na ferie – liczy się kolejność zgłoszęń, a co ciekawsze oferty zostają szybko wyprzedane. Trzeba się spieszyć, zanim zabraknie miejscw  dogodnym terminie i miejscu. Dobrej zabawy podczas ferii!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here