Skąd wziąć pieniądze na założenie firmy

Oczywiste jest, że chcąc założyć firmę trzeba najpierw zainwestować w jej rozruch. Jeżeli masz jakiekolwiek oszczędności posłużą Ci one na pokrycie pierwszych wydatków. Jednak nie zawsze kwota ta jest wystarczająca. Zdarza się także, że w ogóle nie posiadamy odłożonej gotówki, ale marzymy o własnej działalności. Zastanawiamy się, skąd wziąć pieniądze na założenie firmy? Czy w ogóle mamy jakąkolwiek szansę, by otrzymać wsparcie finansowe nie posiadając żadnych oszczędności?

Kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Jeżeli potrzebujesz gotówki na rozpoczęcie działalności możesz udać się do biura pośrednictwa kredytowego. Popytaj znajomych bądź sprawdź opinie w Internecie na temat konkretnych doradców i udaj się na rozmowę. Może się okazać, że samodzielny maraton po bankach zakończy się klapą i stratą sił. Dzięki doradcy, który zna się na rzeczy dowiesz się, który bank weźmie Twój wniosek pod uwagę, na jakie kwoty kredytu możesz liczyć, a także jakie dokumenty należy przygotować, by móc się ubiegać o taki kredyt. Artykuł powstał we współpracy z portalem http://goinweb.pl/

Musisz jednak mieć świadomość, że otrzymanie kredytu może być utrudnione. Tylko nieliczne banki udzielają wsparcia nowym właścicielom firm, bez udokumentowanego dochodu oraz bez historii kredytowej – czyli od pierwszego dnia prowadzenia działalności. Jeżeli już się udaje, są to kredyty zabezpieczone, np. zastawem ustanowionym na majątku trwałym firmy bądź kredyty hipoteczne.

Pomoc finansowa dla osób bezrobotnych

Osoby zarejestrowane w urzędzie pracy jako bezrobotne mogą liczyć na dotację. Jest to bezzwrotna pomoc finansowa  na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Szczegóły warunków otrzymania dotacji znajdują się na stronach internetowych konkretnych urzędów pracy. Jednak nie jest to jedyna możliwość – osoby bezrobotne, które zakładają firmę mogą także otrzymać niskoprocentową pożyczkę. Jest ona udzielana przez pośredników finansowych wybieranych przez Bank Gospodarstwa Krajowego, a wszelkie informacje znajdują się na stronie BGK.

Dla osób chcących założyć firmę, jednak nie posiadających statusu bezrobotnych pomoc przyznawana jest ze środków unijnych. W tym przypadku także może to być dotacja, bądź niskooprocentowana pożyczka. Wszelkie informacje znajdują się na stronie www.funduszeeuropejskie.gov.pl. To, jaka forma pomocy zostanie przyznana zależy od wieku osoby składającej wniosek, jej sytuacji majątkowej oraz od rodzaju działalności, jaką zamierza prowadzić. Na stronie znajdziesz także kontakt do najbliższego urzędu zajmującego się Funduszami Europejskimi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here