popielniczka ceramiczna
fot. unsplash.com

Popielniczki to bardzo funkcjonalny, a zarazem dekoracyjny element wyposażenia domowego. To must have dla każdego, kto pali papierosy!
Używanie popielniczki jest dość proste, a ich zastosowanie jest znane każdemu, kto pali. Nieużywanie tego przyboru spowoduje, że popiół z papierosa będzie się roznosił po całym pomieszczeniu, w którym się znajdujemy.

Zwyczajem jest, że jeśli w domu mieszkają osoby palące, jest więcej niż jedna popielniczka. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie ich w miejscach, w których ludzie zazwyczaj palą. Można ją umieścić w pomieszczeniach, ale także na tarasie lub w ogrodzie.
Dobrze jest mieć małą popielniczkę, aby można ją było łatwo przenosić z jednej części domu do drugiej. Na przykład, można mieć jedną dużą w salonie, gdzie istnieje wiele atrakcyjnych wzorów tego rodzaju popielnic, ale także należy mieć jedną, którą można wziąć ze sobą, gdy poruszasz się z jednego pokoju do drugiego.

Popielniczki z pokrywą

Jednym z rodzajów popielniczek, które można znaleźć na rynku są popielniczki z pokrywą. Ich zastosowanie jest bardzo praktyczne, szczególnie na zewnątrz. Jest to przydatne, aby zapobiec przenoszeniu popiołu przez wiatr. Można znaleźć modele, które są tak zaprojektowane, że powietrze nie wydmuchuje popiołu z ich wnętrza.
Kupując popielniczkę należy upewnić się, czy jest łatwa do czyszczenia. Jeśli jest rozkładana, upewnij się, że jest łatwa do złożenia. Upewnij się, że pojemnik na popiół lub papierosy można bez trudu opróżnić. Nie czekaj też, aż się całkowicie zapełni, zanim ją opróżnisz, bo w ten sposób unikniesz nieprzyjemnych wypadków.

Większość nowoczesnych popielniczek ma wiele części, które czasami można zdemontować. Dlatego dobrze by było, gdybyś przeczytał instrukcję dotyczącą ich czyszczenia. Oczywiście, kiedy czyścisz ten przedmiot, powinieneś to zrobić po ostygnięciu popiołu.
Na rynku można znaleźć wiele rodzajów popielniczek. Różnią się one pod wieloma względami: wielkością, jakością, ceną, wydajnością, a nawet materiałem, z którego są wykonane. Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z różnymi modelami, które znajdują się w kompleksowym asortymencie popielniczek, aby dokonać najwłaściwszego zakupu.
Popielniczki drewniane. Są one bardzo dekoracyjne. Czasami są wykonane ręcznie, o ciekawym designie i wtedy mają większą wartość z powodu jakości i atrakcyjności wykonania niż z powodu ich użyteczności. Czasami wykonuje się je ze szlachetnych rodzajów drewna, na przykład z drewna tekowego, które charakteryzuje się wysoka odpornością na warunki atmosferyczne.

popielniczka stalowa
fot. unsplash.com

Popielniczka kryształowa

Popielniczki kryształowe. Są one przezroczyste i często posiadają masywną budowę, oryginalne szlifowania bryły, gdzie płaszczyzny załamują światło pod różnymi kątami. Są wykonywane w różnych stylach, a może to być styl popularny lub luksusowy, na przykład Art Deco.

Popielniczka szklana

Popielniczki szklane. Są one bardzo podobne do kryształowych i są produkowane w różnych kształtach i rozmiarach, a niektóre modele zostały zaopatrzone w oryginalne dekoracje graficzne.

Popielniczka z brązu

Popielniczki z brązu. Cechują się często niestandardową ornamentyką i są wykonywane w różnych stylach, klasycznym, tradycyjnym, modernistycznym, a nawet rustykalnym. W asortymencie tego typu popielniczek z brązu można znaleźć wyjątkowo oryginalne egzemplarze przeznaczone dla osób, które cenią sobie walory estetyczne i elegancję.
Popielniczki ceramiczne. Cechują się zazwyczaj wysoką jakością wykonania i ciekawym wzornictwem, doskonale sprawdzają się nie tylko w domu, ale też w ogrodzie lub na tarasie.

popielniczka
fot. unsplash.com

Popielniczka stalowa

Popielniczki ze stali nierdzewnej. Są one chyba najbardziej polecane, gdyż łączą w sobie estetykę z praktycznością i łatwością czyszczenia. Produkowane są w wersjach zamykanych i otwartych. Solidność materiału pozwala na produkcje modeli stojących o większych gabarytach.
Popielniczki służą nie tylko do wyrzucania popiołu i niedopałków, ale można do nich wyrzucać również opakowania po słodyczach. Pojawiły się na rynku na początku dwudziestego wieku i natychmiast zdobyły sobie dużą popularność wśród palaczy papierosów i cygar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here