Jak wybrać prezent dla szefa?

Wybór odpowiedniego prezentu dla szefa wbrew pozorom nie jest wcale rzeczą łatwą. Wiele osób nie wie, jak powinno się zachować w takiej sytuacji. Z jednej strony panuje świadomość, że odpowiednim prezentem możemy zaskarbić sobie sympatię przełożonego, z drugiej obawa, że zostaniemy posądzeni o lizusostwo. Poniżej kilka praktycznych porad, jak wybierać prezenty dla szefa. Czy powinny być one droższe czy tanie? Eleganckie czy na luzie?

Wybierając odpowiedni prezent dla szefa, warto pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim, niewskazane jest wręczanie upominków zbyt poufałych i intymnych. Nawet jeśli mamy z naszym szefem dobre relacje, należy pamiętać o tym, że jest on przede wszystkim naszym zwierzchnikiem i należy okazać mu szacunek. Jeśli wręczymy prezent zbyt poufały, niestosowny, możemy wywołać krępację, niepewność co do naszych intencji, sprawić wrażenie, że jesteśmy źle wychowani. Naszym podarunkiem nigdy nie powinniśmy stawiać szefa w dwuznacznej sytuacji. Są dopuszczalne pewne drobne żarty, poczucie humoru – ale muszą być one eleganckie i w granicach dobrego smaku.

Poza tym, oczywiście nie musimy wydawać na prezent dla szefa fortuny (to nawet nie byłoby dobre, gdyż przyjmowanie zbyt drogich prezentów zawsze bywa kłopotliwe), ale powinien być solidnie wykonany i w dobrym guście. Teoretycznie powinna liczyć się sama pamięć, jednak dawanie tandetnego prezentu – tym bardziej, jeśli pracujemy w firmie, gdzie zarobki są przyzwoite – nie sprawi na pewno dobrego wrażenia. Postarajmy się znaleźć coś, co prezentuje się elegancko i jest dobrej jakości. Zwróćmy uwagę na jakość wykonania, materiałów – w ten sposób wykażemy się dobrym smakiem i elegancją.

Dobrze, jeśli prezenty dla szefa będą eleganckie i praktyczne. Dobrze, jeśli na pierwszy rzut oka będzie widoczne, że przedstawiają konkretną wartość. Dobrym pomysłem może być zakupienie wspólnie jednego prezentu, na który złożą się wszyscy współpracownicy. W ten sposób nasz przełożony otrzyma jedną droższą rzecz.To rozwiązanie ma również tę zaletę, że nikt nie wygłupi się, wyskakując sam z drogim prezentem, nikt też nie będzie postawiony w krępującej sytuacji, jeśli kupi gorszy prezent lub o nim zapomni.

Jakie ciekawsze prezenty warto kupić szefowi? Pomysłów jest bardzo dużo, wszystko zależy od tego, ile na ten cel chcemy przeznaczyć i co mu się spodoba. Uniwersalnym rozwiązaniem może być elegancki przybornik. To prezent praktyczny, który sprawdzi się w zasadzie w każdej sytuacji – nada się na każdą okazję, zawsze będzie pasował, nikogo nie postawi w niezręcznej sytuacji.
Innym ciekawym pomysłem jest sprezentowanie szefowi obrazu. Interesującym pomysłem może być na przykład sprezentowanie szefowi bądź szefowej jego portretu. To jednak pomysł dobry jedynie w sytuacji, gdy mamy więcej czasu na zamówienie takiego portretu i gdy jesteśmy pewni, że możemy zamówić ładny obraz dobrej jakości.

Trendy szybko się zmieniają. Nie chodzi jednak o to, by zawsze za nimi podążać, lecz by zachować się z klasą i elegancją. Wtedy na pewno odpowiedni podarunek pomoże stworzyć odpowiednie relacje z przełożonym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here