Sposoby na łysienie

Atrakcyjny wygląd sprzyja pewności siebie. Piękne, zadbane włosy to podstawa dobrej prezencji i warto o nie zawalczyć. Dla osób, które zmagają się z problemem łysienia, pomocne może okazać się wszczepianie włosów. Taki zabieg posiada w swojej ofercie klinika włosa Warszawa. Warto więc umówić się na konsultację i skorzystać z pomocy najlepszych specjalistów.

Dla kogo będzie odpowiedni przeszczep włosów?

Przeszczep włosów warszawa to propozycja dla tych osób, które zmagają się z różnymi odmianami łysienia. Może to być łysienie po napromieniowaniu, blizny pooperacyjne, łysienie plackowate, oraz stan zapalny skóry.

Przed zabiegiem istnieje konieczność odbycia konsultacji lekarskiej. Ma to na celu ocenę stanu zdrowia pacjenta i stwierdzenie braku przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Ponadto prognozuje się, czy i w jaki sposób pacjent będzie łysiał w przyszłości. Podczas konsultacji lekarz wybiera metodę, jaką zostanie przeprowadzone wszczepianie włosów.

Przeszczep włosów Warszawa

W klinice zajmującej się przeszczepianiem włosów są dostępne różne metody. Wszystkie są skuteczne i jeżeli zostaną przeprowadzone w sposób prawidłowy, efekt powinien być zadowalający. Obecnie najczęściej stosuje się metodę FUE oraz FUE z wykorzystaniem robota ARTAS. Jest to metoda polegająca na ekstrakcji pojedynczych jednostek włosowych i implantowaniu ich w okolice biorcze. W metodzie FUE powstają małe blizny, które szybko się goją i znikają.

Dla osób, które straciły wszystkie włosy, stosuje się metodę BHT. Polega ona na pobraniu mieszków włosowych z okolic klatki piersiowej bądź innych miejsc na ciele pokrytych włosami i wszczepianiu ich w okolice biorcze. Zaletą tego zabiegu jest bezbolesność i brak blizn.

Czy zawsze konsultacje przed zabiegiem są konieczne?

Przeszczep włosów to zabieg inwazyjny i pacjent musi odbyć szereg badań, które zostaną zlecone przez lekarza. Konieczne jest wykonanie morfologii, określenie poziomu cukru we krwi, test HCV, badanie moczu i krzepnięcia krwi.

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu wszczepiania włosów jest przebyty zawał mięśnia sercowego, cukrzyca, nieustabilizowane ciśnienie i problemy z krzepliwością krwi. Klinika włosa Warszawa zapewnia możliwość wykonania wszystkich koniecznych badań na miejscu i pod fachową opieką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here