pierścionek z diamentem
fot. pixabay

Zaręczyny to ekscytujące doświadczenie, a moment, kiedy usłyszysz “tak” na pewno zostanie na długo w twojej pamięci. Zanim jednak padniesz na jedno kolano i zadasz pytanie, musisz kupić pierścionek zaręczynowy! Czym kierować się przy wyborze? Jak wybrać idealny kamień, rozmiar i kolor? 

Złoty czy srebrny?

Zakup srebrnego pierścionka zaręczynowego może zostać źle odebrany… lepiej więc postawić na klasyczne złoto! Dostępne są różne opcje kolorystyczne, w zależności od zastosowanych dodatków w sklepach jubilerskich znaleźć możesz żółte, białe, różowe i czerwone złoto. Zwróć uwagę na to, jaki kolor biżuterii najczęściej nosi twoja ukochana. Jeśli rzadko nosi biżuterię, wybierz klasyczne, żółte złoto – zawsze dobrze się sprawdzi! 

Podczas zakupu pierścionka najlepiej wybrać złoto o próbie 585. Pierścionki o niższej próbie 333 mogą ciemnieć, co nie będzie wyglądać dobrze. Im wyższa próba, tym bardziej miękkie jest złoto – pierścionek może więc się rysować.  

Czy diament to jedyna opcja?

W powszechnej świadomości diament jest kamieniem, który najlepiej sprawdzi się na zaręczyny. Uważa się, że to tak rzadkie i piękne kamienie, że tylko one godne są pojawienia się na pierścionku deklarującym miłość i przywiązanie! Ale czy to jedyna opcja? Nie!

pierścionek
fot. pixabay

Pierścionki z diamentami są piękne, ale jest wiele innych rzadkich i wspaniałych kamieni, którymi można zadeklarować swoją miłość.

  • Szafir. Jest to naturalny kolor o głębokim, szafirowym kolorze. Kamień ten symbolizuje miłość, przywiązanie, wiedzę, uczenie się nowych rzeczy, kreatywne myślenie i pamięć. Jego niebanalny wygląd od razu przyciąga wzrok! Sprawdzi się doskonale dla kreatywnych, artystycznych kobiet o delikatnej urodzie.
  • Rubin. Krwistoczerwony kolor rubinu przywodzi na myśl kolor miłości. Doskonale wygląda w klasycznym połączeniu ze złotem. Jeśli twoja ukochana lubi tradycyjną biżuterię, na pewno doceni wygląd tego kamienia. 
  • Topaz. To rzadki kamień, który uważany jest za kamień o dużej mocy. Symbolizuje miłość, prawdziwa przyjaźń i prawdę. Półprzezroczysty, niebieski kolor pięknie prezentuje się w pierścionku. 

Jeśli środki nie pozwalają ci na zakup pierścionka z kamieniem, to lepiej z niego całkowicie zrezygnować, zamiast wybierać na przykład sztuczne cyrkonie.

Jak dobrać rozmiar pierścionka?

Wybór odpowiedniego rozmiaru może być trudny. Najlepszą metodą jest po prostu zabranie do jubilera pierścionka, który twoja ukochana często nosi i jego rozmiar jej odpowiada. Może to wymagać od ciebie trochę przebiegłości!

Możesz też zmierzyć wewnętrzną średnicę pierścionka suwmiarką lub odbić go na przykład w plastelinie lub kawałku gliny i zanieść odcisk do jubilera – zmierzy on rozmiar na jego podstawie. 

pierścionek zaręczynowy
fot. pixabay

Pierścionek zaręczynowy na Walentynki

Prezent walentynkowy w postaci pierścionka zaręczynowego? To bardzo romantyczna opcja, a ten dzień na pewno na długo pozostanie w Waszej pamięci. Wręczenie pierścionka zaręczynowego na Walentynki wymaga czegoś specjalnego, co nie tylko spodoba się twojej ukochanej, ale także będzie wiązało się z tą datą. 

Co wybrać? Pierścionek z różowego złota albo z różowym kamieniem będzie miał w sobie romantyczny pierwiastek i doskonale sprawdzi się na Walentynki. Możesz też wybrać pierścionek z kamieniem w kształcie serca – aby celebrować ten specjalny dzień! 

Biżuteria w zestawie? Dlaczego nie! 

Oświadczyny z reguły oznaczają wręczenie tylko i wyłącznie pierścionka. Ale może warto wyłamać się z tego schematu i do pierścionka dodać coś więcej? Dzięki temu stworzysz unikalny, ale bardzo funkcjonalny zestaw dodatków, które pasować będą na wiele okazji. 

Bransoletka z waszymi imionami będzie uroczym dodatkiem i świetnie prezentować się będzie w połączeniu z pierścionkiem. Naszyjnik będzie z kolei dobrym wyborem, jeśli twoja ukochana nie zawsze może nosić pierścionki, na przykład ze względu na swoją pracę! Dzięki naszyjnikowi będzie mogła zawsze pamiętać o waszej miłości. Kolczyki będą ciekawym dodatkiem do zestawu, całość będzie prezentować się modnie i ponadczasowo. 

Wybór odpowiedniego pierścionka nie jest aż tak trudny!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here