Joanna Chyłka – tom 5

Joanna Chyłka – tom 5 cieszy się dużą popularnością. Zresztą jak i inne części, które należą do tego cyklu powieści. Cała seria to jeden wielki sukces, który sprawił, że Remigiusz Mróz stał się jeszcze bardziej cenionym autorem młodego pokolenia. Twórca ma na swoim koncie wiele książek, ale to właśnie Chyłka doczekała się serialowej ekranizacji. Jeżeli ktoś jeszcze nie miał przyjemności oglądać to ma dużo do nadrobienia. Chociaż w pierwszej kolejności lepiej poznać perypetie Joanny Chyłki w tomie 5 i w innych częściach, ponieważ nie można zapomnieć, że serial nigdy nie jest w stanie oddać całej książki.

Zaginięcie małego chłopca

O czym opowiada Joanna Chyłka – tom 5? Warszawska prawniczka będzie musiała zmierzyć się z zaginięciem pewnego chłopca w Egipcie, a dokładnie z jego konsekwencjami. Wszystko zaczęło się od tego, że państwo Lipczyńsy wraz z synem Przemkiem wyjechali kilkanaście lat wcześniej na wakacje do Egiptu. Małżonkowie z wyjazdu wrócili sami. Ich syn podczas wyjazdu zaginął i nie było po nim śladu. Anna i Tadeusz szaleli z rozpaczy. Przeszukali sami praktycznie cały Egipt, ale Przemek jakby zapadł się pod ziemię. W poszukiwaniach pomagały im zarówno służby polskie, jak i egipskie, ale chłopca nie było. Po kilkunastu latach od tego wydarzenia małżonkowie o Przemku nie zapomnieli, ale ich nadzieje na jego odnalezienie spadły praktycznie do zera. Jakie więc było ich zaskoczenie, kiedy pewnego dnia na warszawskiej ulicy spotykają chłopca, a dokładnie mężczyznę, który tak bardzo podobny był do ich syna…

Kim jesteś?

O czym dalej będzie opowiadać tom 5 przygód Joanny Chyłki? Otóż napotkany mężczyzna twierdzi, że nie ma na imię Przemek. Nazywa się Fahad Al-Jassam, jest wyznawcą islamu, a na dodatek niedawno dopiero przyleciał do Warszawy, gdzie według jego słów jest po raz pierwszy. Do tego mężczyzna znajduje się pod nadzorem służb specjalnych, ponieważ podejrzewany jest o przygotowywanie zamachu w Polsce. Fahad nie zgadza się z tymi oskarżeniami, dlatego zgłasza się do Joanny Chyłki, aby ta zajęła się jego obroną. Prawniczka mogłaby zająć się jego sprawą, ale ma pewne opory. Przeczuwa, że w tych oskarżeniach może być ziarnko prawdy, które może ściągnąć na nią nie lada problemy. I tak faktycznie jest. Chyłka i Oryński wpadają w tarapaty, z których na pewno tak szybko się nie wyplątają. Jak zakończy się Joanna Chyłka – tom 5? Warto sprawdzić to samodzielnie. Remigiusz Mróz zadbał o to, aby akcja nawet na sekundę nie zwalniała, dzięki czemu całą książkę (jak również inne, należące do serii) czyta się z prawdziwą przyjemnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here