pierścionek zaręczynowy

Zakup pierścionka zaręczynowego to jedna z najważniejszych decyzji w dorosłym życiu mężczyzny. Wielu panów ma jednak spory problem ze znalezieniem odpowiedniego modelu. Powodów takiej sytuacji może być wiele – brak doświadczenia w kupowaniu biżuterii, stres lub nawet ogromna chęć zachwycenia ukochanej. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań wyjątkowego pierścionka zaręczynowego.

Rozmiar palca ukochanej

Przygotowania do wizyty w sklepie jubilerskim zdecydowanie warto zacząć od poznania rozmiaru palca przyszłej narzeczonej. Wbrew pozorom wcale nie musi to być tak trudne zadanie. Wystarczy zakraść się do kącika z biżuterią i zmierzyć średnicę pierścionków z kolekcji ukochanej. Warto jednak upewnić się, że wybrany model pasuje na palec serdeczny, na którym nosi się pierścionki zaręczynowe. Rozmiar można ustalić również dzięki różnego rodzaju podstępom mającym na celu zmierzenie obwodu palca lub podczas „przypadkowej” wizyty w sklepie jubilerskim.

Kolor pierścionka

Kolejną ważną kwestią jest podjęcie decyzji dotyczącej koloru obrączki w pierścionku zaręczynowym. Największą popularnością cieszy się złoto, które jest znacznie cenniejszym kruszcem niż srebro. Warto jednak wiedzieć, że elegancki surowiec jest dostępny w naprawdę wielu odcieniach. Za klasykę uważa się żółte złoto, które jednak nie zawsze może być najbardziej praktycznym rozwiązaniem. Wiele kobiet znacznie bardziej ucieszy się na widok srebrnego pierścionka z białego złota. W sklepie Geselle na uwagę zasługują także modele z dwukolorowym złotem i nowoczesne pierścionki z nieuczulającego tytanu.

Styl przyszłej narzeczonej

Z całą pewnością warto wziąć pod uwagę także styl i preferencje partnerki. Fanki nowoczesnych, minimalistycznych projektów mogą niekoniecznie być zachwycone pierścionkiem w stylu retro z dużym, bogato zdobionym kamieniem. Taka biżuteria może zwyczajnie nie pasować do innych elementów garderoby. Z tego powodu przed zakupem pierścionka zaręczynowego dobrym pomysłem może być przyjrzenie się temu, co nosi na co dzień ukochana. Można także delikatnie wypytać ją lub jej koleżanki o wymarzony model.

Oczko w pierścionku zaręczynowym

Jednym z najważniejszych elementów pierścionka zaręczynowego jest oczko. Warto zastanowić się, jaka wielkość kamienia przypadnie do gustu przyszłej narzeczonej, nie będzie przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu i będzie pasować do jej dłoni. Bardzo ważną kwestią jest także wybór rodzaju kamienia. Sporą popularnością cieszą się przede wszystkim diamenty i cyrkonie. W czołówce od lat znajdują się także szafiry, rubiny i szmaragdy.

Personalizacja biżuterii

Strzałem w dziesiątkę może okazać się pierścionek zaręczynowy z grawerowaniem. Taka spersonalizowana biżuteria jest dostępna w ofercie internetowego sklepu jubilerskiego Geselle. Wewnątrz obrączki można umieścić cytat, łacińską sentencję, napis w języku angielskim czy też ważną dla pary datę. Ukochana z pewnością doceni oryginalny pomysł i uzna go za bardzo romantyczny gest.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here