książka
fot. unsplash.com

 

Coraz więcej młodych par, zamiast kwiatów, chce w swoim specjalnym dniu dostać coś bardziej wyjątkowego, wiele par decyduje się więc na książkę. To doskonały wybór dla osób, które lubią po prostu dużo czytać! Ale jaką książkę wybrać? Jaką pozycję warto kupić, a jakimi lepiej nie zawracać sobie głowy?

Jak wybrać książkę w prezencie ślubnym?

Kiedy chcesz młodej parze wręczyć w prezencie książkę, to musisz sobie odpowiedzieć na kilka bardzo ważnych pytań. Bez odpowiedzi na nie nie będzie możliwe wybranie odpowiedniego rozwiązania. 

  1. Co w ogóle państwo młodzi czytają?

Kiedy chcesz im kupić książkę na ślub zamiast kwiatów, to najlepszą wskazówką jest ich biblioteka. Co oni czytają? Co lubią? Czy mają ulubionych autorów? Jeśli nie wiemy, zawsze możemy o to zapytać rodzinę czy znajomych. Czasami wystarczy w trakcie wizyty u nich po prostu spojrzeć na biblioteczkę i od razu będzie wiadomo, co warto rozważyć jako pomysł na prezent. Problem może się pojawić, jeśli nie znamy za dobrze państwa młodych – wtedy po prostu warto postawić na klasykę.

  1. Ile chcesz wydać na książkę?

Książki są kosztowne, ale nie kosztują więcej od kwiatów. Cena bukietu oscyluje w przedziale około 35-50 złotych za bardzo proste bukiety, a za ładniejsze kwiaty cena może wynosić nawet 100 – 150 złotych. Możesz więc bazować się po prostu tym, ile chciałbyś wydać na bukiet i na tej podstawie dopasować sobie budżet za książkę.

  1. Miękka czy twarda oprawa?

Jeśli masz taką możliwość, to zdecydowanie warto dołożyć trochę więcej i wybrać raczej książki w twardej oprawie, przecież w końcu to ma być pamiątka ślubu, a książki w miękkiej oprawie o wiele szybciej się niszczą. Czasami dobrym wyborem będzie kupienie ozdobnego albumu. Ale jeśli para młoda bardzo kocha jakąś serię książek, to możesz mimo wszystko zdecydować się na wydanie w miękkiej oprawie. 

książka na ślub
fot. unsplash.com
  1. A może zamiast książki bon?

Zastanów się też, czy po prostu lepszym wyborem zamiast książki nie będziwe bon prezentowy. To doskonałe rozwiązanie, kiedy chcesz wreczyć prezent, ale nie wiesz dokładnie, jaki prezent możesz wręczyć. Bon prezentowy na pewno będzie doskonałym wyborem, wybierz ulubioną księgarnię młodej pary albo wybierz jakieś miejsce, w którym z łatwością zrobią oni zakupy. 

Propozycje książek do wręczenia

Jeśli nie znamy pary młodej za dobrze – warto wybrać po prostu coś z klasyki literatury albo książki, które odbiły się szerokim echem. Jakie pozycje można wręczyć?

Jane Austen,  Duma i uprzedzenie – to znany i klasyczny utwór, który na pewno spodoba się wielu osobom. Jeśli jeszcze go nie czytali, to na pewno pokochają, a jeśli już znają i lubią Jane Austin, to ciekawe wydane na pewno będzie świetnym wyborem.

Seria Harry Potter – to coś dla osób, które w środku dalej czekają na sowę z listem! Piękne, nowe wydania sprawdzą się doskonale, a jeśli młodzi kochają przygody małego czarodzieja, to na pewno będą takim prezentem zachwyceni. 

Harper Lee Zabić drozda – jest to jedna z książek klasycznych, które powinna spodobać się każdemu czytelnikowi. Tą pozycję po prostu wypada znać i tyle! 

Arthur Conan Doyle Sherlock Holmes, Księga wszystkich dokonań – znany wszystkim, bardzo klasyczny kryminał to aż 57. różnych opowiadań o najsłynniejszym detektywie świata. Każdy fan kryminału musi mieć tą książkę u siebie. 

David Mitchell, Atlas chmur – bardzo piękna i słynna powieść, która mówi o przemijaniu, czasie, ale też pobudza wyobraźnię. 

Margaret Mitchell, Przeminęło z wiatrem – ten klasyczny romans znają chyba wszyscy, ale to nie znaczy, że wyszedł z mody. To w końcu piękna historia miłosna i warto zawsze ją przeczytać ponownie albo mieć w swojej biblioteczce.

książka na prezent
fot. unsplash.com

Książki kucharskie na prezent

Młodej parze można z okazji prezentu wręczyć też po prostu książkę kucharską. Dzięki temu będą mogli razem gotować wspólnie w domowym zaciszu i próbować pysznych przepisów. To na pewno jeszcze mocniej zacieśni więzi między młodymi i sprawi, że doskonale będą się podczas tego bawić! Książki kucharskie często mają przepiękne, bogato ilustrowane wydania w twardych oprawach. W sam raz na prezent dla kogoś, kto rozpoczyna wspólne życie i będzie gotował razem posiłki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here