Catering dietetyczny

Catering dietetyczny jest jednym z największych hitów w trendach żywieniowych ostatnich lat. Obecnie powstaje coraz więcej firm cateringowych oferując właśnie dietę pudełkową różnego rodzaju. Bardzo duża grupa osób korzystających z tego rodzaj żywienia się chwali go sobie i poleca catering dietetyczny. Spora część osób zastanawia się również nad skorzystaniem z opcji, dzięki której nie musiałyby samodzielnie przygotowywać posiłków czy wyliczać ich kaloryczności. W tym tekście prezentujemy dietę pudełkową, przedstawmy, czym jest jakie ma korzyści i czy warto z niej skorzystać.

Czym jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to rodzaj usługi, który polega na tym, iż firma cateringowa dostarcza nam posiłki na cały dzień lub jego części. Dieta pudełkowa — bo tak jest potocznie nazywany catering dietetyczny, jest zatem formą żywienia, w której firma cateringowa dostarcza nam pudełka z gotowymi posiłkami, które my jedynie otwieramy i spożywamy. Catering dietetyczny cechuje się tym iż jest przygotowywany w zgodzie z zasadami zdrowego żywienia. Na rynku funkcjonuje bardzo wiele firm cateringowych oferujących diety pudełkowe. Są to zarówno firmy małe — lokale działające w danym mieście, ale też i “sieciówki”, które posiadają swoje filie w wielu miastach w Polsce. Oferta firm cateringowych jest bardzo szeroka. Przeważnie firmy cateringowe oferują różne rodzaje diet. Będą to diety o różnej kaloryczności np. od 1000 kalorii do 3000 – 4000 kalorii. Do najpopularniejszych diet będą należały zrównoważona, wegetariańska, wegańska, niskoglikemiczna, czy sportowa lub fit na odchudzanie. Oprócz najpopularniejszych diet i wariantów, na rynku istnieje też wiele firm, które oferują inne mniej popularne opcje. Catering dietetyczny jest zatem sposobem żywienia się, gdzie posiłki na cały dzień otrzymujemy od firmy cateringowej w postaci pudełek z gotowymi daniami. Ich układaniem zajmują się dietetycy, a w firmie pracują profesjonaliści znający się na zdrowiu czy żywieniu.

Jak dieta pudełkowa działa w praktyce?

W praktyce dieta pudełkowa działa bardzo prosto. Na stronie internetowej danej firmy możemy wybrać daną dietę lub opcjonalnie skorzystać z porady dietetyka czy doradcy. Po wybraniu odpowiedniej diety i jej opłaceniu, firma cateringowa dostarcza nam gotowe posiłki. Są one dostarczane dzień wcześniej wieczorem lub danego dnia rano. Są pakowane próżniowo i nie musimy ich przetwarzać w żaden sposób. Konkretne pudełka są przeznaczone i podpisane np. jako śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja itp. Jeśli nadchodzi czas posiłku, wystarczy otworzyć pudełko i zjeść danie lub je podgrzać i zjeść jako ciepły posiłek. Jeśli chcemy przetestować daną firmę cateringową, większość firm udostępnia opcje 1-dniową w formie dnia testowego. Najczęściej zamówienie możemy wykonać na 7, 14 czy 30 dni.

Jakie są korzyści diety pudełkowej

Catering dietetyczny posiada bardzo wiele różnego rodzaju korzyści. Pierwszą z nich jest dbałość o samą dietę. Posiłki są zrównoważone, zbilansowane i zawierają odpowiednie ilości konkretnych substancji. Catering dietetyczny kładzie nacisk na odpowiednie — zdrowe żywienie i jeśli zależy nam na nim samodzielnie, nie musimy obliczać kalorii, przyrządzać posiłków czy wymyślać konkretnych dań, które spełnią nasze oczekiwania. Oprócz wysokiej jakości takich posiłków dieta pudełkowa jest bardzo komfortowa. Dzięki niej nie musimy poświęcać wiele czasu na gotowanie, a posiłki możemy zabrać np. ze sobą do pracy. Dużym plusem jest szeroka konkurencja na rynku i spora ilość takich firm – szczególnie w dużych miastach. Dzięki temu możemy wybrać odpowiednią dla siebie i swojego stylu życia dietę.

Czy dieta pudełkowa się opłaca?

Jeśli wiemy już, jak działa dieta pudełkowa i jakie ma korzyści, bardzo często pytamy o to, czy dieta pudełkowa się opłaca. Odpowiedzieć na to pytanie można pod różnymi kątami. Z finansowego punktu widzenia przeważnie koszt całodziennego wyżywienia dla jednej osoby na przeciętnej diecie wynosić będzie od 40 zł do 60 zł. Choć nie jest to suma mała, biorąc pod uwagę samodzielne wyszukanie dobrych jakościowych produktów czy czas poświęcony na gotowanie – dla wielu osób wydanie takiej sumy będzie akceptowalne. Pod względem komfortu czy jakości dań, catering dietetyczny jest zdecydowanie korzystny np. w porównaniu do stołowania się w restauracjach “na mieście” czy fast foodach. Bardzo często pomaga też osiągać konkretne cele np. treningowe i ułatwia nasze funkcjonowanie. Samodzielnie w zdecydowanej większości przypadków nie jesteśmy też w stanie przygotowywać tak ciekawych, urozmaiconych czy wartościowych posiłków jak profesjonalni kucharze w danej firmie cateringowej. Catering dietetyczny, oprócz względów finansowych, które są kwestią indywidualną, jest w każdym innym aspekcie opłacalny.

Dla kogo jest skierowana dieta pudełkowa?

Pytanie to jest jednym z najczęściej padających, z jakimi możemy się spotkać podczas rozmowy o cateringu dietetycznym. Wiele osób z pewną dozą niepewności podchodzi do cateringu dietetycznego, gdyż obawia się, że nie jest on przeznaczony właśnie dla niej. W rzeczywistości catering dietetyczny przeznaczony jest dla wielu grup osób i preferowany w wielu przypadkach. Z pewnością dieta pudełkowa jest skierowana dla osób, które chcą odżywiać się naturalnie oraz odpowiednio nie prowadząc żadnej diety, czyli prowadząc standardowy tryb życia. Catering dietetyczny to również szeroka oferta dla osób odchudzających się i chcących stracić zbędne kilogramy czy osób trenujących profesjonalnie sport. Takie tryby życia wymagają odpowiednich diet, które catering dietetyczny zapewnia. Kolejną grupą osób są osoby chore potrzebujące odpowiedniego żywienia np. cukrzycy czy osoby z nietolerancjami pokarmowymi. Dieta pudełkowa jest też kierowana dla osób zapracowanych niemających czasu na gotowanie i dla wszystkich którym odpowiada taki styl żywienia się.

Czy warto?

Odpowiedź na to pytanie będzie jak najbardziej pozytywna. Catering dietetyczny to wiele plusów, z których możemy korzystać — tak jak wiele celebrytów czy osób znanych. Możemy również przetestować taki rodzaj żywienia się w formie testowych dni i samodzielnie przekonać się, czy jest on odpowiedni dla nas. Ogólnie catering dietetyczny to bardzo korzystna opcja pod wieloma względami i jeśli wybierzemy odpowiedni rodzaj diety, zdecydowanie warto ją stosować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here