Prostowanie włosów

Czy nasze włosy są w dobrej kondycji? Czy ich wygląd pokazuje, że faktycznie o nie dbamy i używamy dobrych produktów? Warto od czasu do czasu zadać sobie te pytania i przestać się oszukiwać, że kosmetyki, których używamy w ogóle ich nie niszczą. Zwłaszcza, jeżeli zauważamy u siebie nadmierne wypadanie włosów lub rozdwojone końce. Jest to oznaka, że trzeba coś zmienić. Czasami najprostszym wyjściem może wydawać się ich obcięcie. Jeśli jednak zależy nam na jakiejś długości, a nasze włosy są już dosyć krótkie to nie mamy ochoty ponownie ich ścinać. Wtedy trzeba zmienić schematy pielęgnacji i zmienić sposób, w jaki traktujemy nasze włosy. Prawdopodobnie narażone są one często na kontakt z ciepłym powietrzem, może tu chodzić o prostownicę lub suszarkę.

Prostownica bezpośrednio dotyka naszych włosów. Jest to wysoka temperatura i spraye, których używamy mogą w jakiś sposób pomóc, ale nie ochronią też włosów w stu procentach. Dobrym rozwiązaniem jest prostownica na podczerwień. Ma ona bardzo wiele zalet i warto w nią zainwestować. Jeśli szukamy odpowiedniego produktu dla siebie możemy iść do sklepu stacjonarnego, ale znacznie lepszym wyjściem dla wielu osób okazało się poszukiwanie produktów w internecie. Czytanie opinii innych użytkowników i szukanie najlepszej ceny, oczywiście może przenosić sporo frajdy, ale jeśli nie mamy czasu to zazwyczaj śpieszymy się i chcemy szybko dokonać zakupu. Może być to złe, ponieważ wtedy istnieje ryzyko, że kupimy produkt, z którego nie będziemy zadowolone. Wybranie odpowiedniej prostownicy jest bardzo ważne zwłaszcza, jeśli prostujemy włosy bardzo często. Niektóre kobiety robią to dosyć rzadko i wtedy nie przykładają wagi do tego, jakie parametry ma ich sprzęt. Oczywiście trzeba podchodzić do tego tematu z rozsądkiem i może warto polubić swoje puszące, czy kręcone włosy, albo używać kosmetyków, które ograniczą ich puszenie i sprawią, że wcale nie będziemy musieli używać prostownicy. Tak się zdarzyło w wypadku wielu kobiet. Zrezygnowanie z prostownicy może nie być łatwe, ale warto się zastanowić, czego potrzebują nasze włosy szczególnie jeśli ich stan prosi nas o pomoc.

Dobrym wyjściem może okazać się keratynowe prostowanie włosów, które pomoże nam w znacznym stopniu ograniczyć kontakt z prostownicą. Efekty mogą być widoczne nawet przez pół roku. Każdy przyzna, że to dosyć długo. Koszt takiego keratynowego prostowania włosów może wynosić 600, 700 lub 800 zł. Wszystko zależy od tego, na jaki zakład fryzjerski się zdecydujemy oraz od tego, jakiej długości są nasze włosy. Przecież fryzjerka będzie musiała poświęcić inną ilość czasu na włosy długie niż na włosy krótkie. Jest to zabieg, który dobrze wpływa na kondycję włosów. Wiele osób uważa, że wcale ich nie niszczy, bo wpuszczona do struktury włosa keratyna znacznie poprawia ich stan. Stają się one zdrowe, lśniące, super się układają. Trzeba jednak pamiętać, aby po tym zabiegu stosować odpowiednie preparaty do pielęgnacji. Są dedykowane do tego szampony i odżywki. Warto regularnie podcinać włosy co kilka tygodni lub chociażby co kilka miesięcy. Dzięki temu nie będą się one rozdwajać, będą szybciej rosły, a cebulki będą mniej obciążone. Często dzięki obcięciu włosów, przestają one wypadać. Warto zdecydować się na ścięcie, nawet jeśli chcemy zapuścić włosy. Nie ma to jednak sensu, kiedy zaczynają się one rozdwajać, a końce są zniszczone. Jeśli istnieje konieczność scięcia 10, 15 a nawet 20 cm, dobrze to zrobić, ponieważ w dłuższej perspektywie czasu przyniesie to liczne korzyści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here