Jak odstraszyć gryzonie z domu

Nie lubisz gryzoni w domu, ale klasyczne próby ich pozbycia się z otoczenia nie przynoszą rezultatu? Nie chcesz ich zabijać, ale wiesz, że mieszkanie pod jednym dachem także nie wchodzi w rachubę? W takim razie pragniemy zaproponować ci nowoczesne rozwiązanie, które skutecznie odstraszy je z twojego otoczenia: ultradźwiękowy odstraszacz na gryzonie.

Dlaczego należy bezwzględnie pozbyć się gryzoni z domu?

Myszy i szczury w domu to towarzystwo, za którym nikt z nas nie przepada. Są to zwierzęta bardzo inwazyjne, które z łatwością dostają się do wnętrz i szukają tam schronienia przed zimnem, miejsca na założenie gniazda oraz jedzenia. Niestety, ich obecność jest jednocześnie szkodliwa, ponieważ w celu zdobycia dla siebie siedliska mogą przegryzać różne materiały. W ten sposób powodują powstawanie dziur w tkaninach czy nawet ścianach. Są również bardzo częstym powodem uszkodzenia instalacji elektrycznej, którą także łatwo przegryzają. Może to doprowadzić do spięcia, braku prądu czy nawet pożaru.

Również poszukiwanie jedzenia przez gryzonie prowadzi do zniszczeń i strat. Nie tylko podjadają zapasy ze spiżarni czy piwnicy, czy robią sobie do niej ścieżki. Mogą bowiem ułatwiać procesy gnilne, roznosząc różnego rodzaju drobnoustroje czy też swoimi korytarzami zmieniając mikroklimat takiego pomieszczenia.

Obecność gryzoni to także bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt domowych. Przenoszone przez nie choroby często są bardzo ciężkie w przebiegu i łatwe do zarażenia. To z kolei prosta droga do pogorszenia stanu zdrowia całej rodziny.

Klasyczne sposoby deratyzacji

Istnieje wiele tradycyjnych sposobów na pozbycie się gryzoni z domu. Deratyzacja może przebiegać za pomocą środków, które powodują śmierć myszy i szczurów, jak specjalne trutki. Może także odbywać się sposobami mniej inwazyjnymi, wykorzystującymi pułapki chwytające żywe osobniki.

Niestety wszystkie klasyczne metody deratyzacji mają swoje wady. Pułapki bywają nieskuteczne, a trucizny stanowią potencjalne zagrożenie dla zdrowia domowych zwierząt. Dlatego znacznie lepszym pomysłem może być nowoczesne odstraszanie.

Ultradźwiękowy odstraszacz na gryzonie

Naszą propozycją dla każdego, kto chciałby skutecznie odstraszyć gryzonie ze swojego domu, jest nowoczesny, elektryczny odstraszacz myszy. Urządzenie emituje ultradźwięki, które porażają układ akustyczny gryzoni, zniechęcając je w naturalny i nieszkodliwy sposób do pozostania w miejscu emisji tej nieprzyjemnej dla nich fali. Jednocześnie jest to urządzenie w pełni bezpieczne dla ludzi i innych zwierząt domowych, z częstotliwością specjalnie dostosowaną do gryzoni.

Odstraszacz można wykorzystywać praktycznie w każdym miejscu: w domu, garażu czy piwnicy. Jest niewielki i wymaga wyłącznie podłączenia do kontaktu na wysokości około 30-40 cm nad podłogą. Urządzenie jest ekologiczne, nie powoduje śmierci zwierząt i nie wymaga późniejszego wynoszenia ich poza obszar domu. Zostało opracowane zgodnie ze wszystkimi normami bezpieczeństwa i działa energooszczędnie, gwarantując najlepszą ochronę przed gryzonia praktycznie w każdym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here