"RZUĆ CIEŃ PODEJRZENIA NA SWOJE JAJNIKI"...

... czyli tak jak wspominałam Wam już na swoim profilu na FB- wspaniała Akcja Społeczna przygotowana przez Organizację Kwiat Kobiecości i...

... czyli tak jak wspominałam Wam już na swoim profilu na FB- wspaniała Akcja Społeczna przygotowana przez Organizację Kwiat Kobiecości i markę Golden Rose, pod hasłem "Rzuć cień podejrzenia na swoje jajniki".


Akcja "Diagnostyka Jajnika" ma na celu zachęcić kobiety do regularnych badań ginekologicznych oraz sprawdzenie rodzinnych obciążeń nowotworowych. Dla wielu z Was jest to pewnie temat tabu, o którym wstydzicie się mówić głośno.... a to źle! Musimy mówić, musimy się badać bo życie mamy tylko jedno. Sama jako młoda dziewczyna nie zdawałam sobie sprawy z zagrożenia, ale jako świadoma dorosła kobieta i matka wiem, że profilaktyka to podstawa, dlatego regularnie wykonuję USG i cytologię (a Ty?).

"Każdego roku w Polsce rozpoznaje się około 3500 nowych zachorowań na raka jajnika, a umiera około 2 500 kobiet. Nowotwory złośliwe jajnika są na 5 miejscu pod względem częstości zgonów u kobiet. Niestety ten nowotwór rozwija się „po cichu”, nie dając wczesnych specyficznych objawów, sugerujących, że coś niepokojącego dzieje się w ciele kobiety. Z tego też powodu ten typ nowotworu bardzo często wykrywa się dopiero w zaawansowanym stadium, kiedy szanse na wyleczenie są niewielkie. Ze względu na nietypowe objawy raka jajnika, bardzo istotne jest wykonywanie cyklicznych badań kontrolnych i przeprowadzanie szczegółowego wywiadu lekarskiego." (mat. prasowe)


Nie chcę tym postem nikomu prawić morałów, ale zachęcić do badań. Akcja społeczna bardzo mi się podoba, porusza temat, o którym się raczej nie mówi (tu prym wiedzie nowotwór piersi), dlatego jeśli chociaż jedną z Was zmotywuję do wykonania USG to znaczy, że działa:) 

ZBADAJ SIĘ I PODAJ DALEJ!!!


3 komentarze

  1. Ja wczoraj byłam badana. Wszystkie wyniki wyszły na szczęście prawidłowe.
    Kobietki badajmy się koniecznie!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Oj tam to prawda, że trzeba się przemóc i iść na badania. Potem nagle zachorujemy i będzie sobie pluć w brodę, że nigdy nie robiłyśmy systematycznie badań :)

    OdpowiedzUsuń

Nie obrażaj! Nie spamuj!
Dla postów starszych niż 3 dni włączone jest moderowanie komentarzy.