BOURJOIS 10 DAYS #14

Lakiery Bourjois nigdy nie mnie zachwycały- kolorystyka przyjemna, ale jakość pozostawiała wiele do życzenia. Nie miałam w planach zakupu t...

Lakiery Bourjois nigdy nie mnie zachwycały- kolorystyka przyjemna, ale jakość pozostawiała wiele do życzenia. Nie miałam w planach zakupu tego lakieru, ale cena była na tyle interesująca (ok. 17 zł), że postanowiłam spróbować.
Bourjois 10 Days nr 14 to lekko przydymiony pastelowy róż, w którym ukryty jest bardzo delikatny różowy shimmer (bardziej widoczny w opakowaniu niż na paznokciach). Konsystencja dość rzadka, ale nie rozlewa się na skórki i równomiernie się nakłada. Dwie warstwy potrzebne są do pełnego krycia. Schnie trochę dłużej niż np. lakiery OPI czy Essie, więc warto nieco dłużej odczekać, by nie mieć odcisków. Tutaj muszę dodać, że malowałam paznokcie w dzień i wszystko było OK, lakier sprawiał wrażenie dobrze wyschniętego, pięknie błyszczał i w ogóle wyglądał jak cacuszko. Czar prysł następnego dnia rano, bo obudziłam się z odciskami od poduszki. Uuuu.... i pomyśleć, że ten lakier bez promocji kosztuje 30 zł.
Jeśli chodzi o samo opakowanie, to buteleczka nieco różni się od innych- zakrętka na samej górze jest lekko spłaszczona, dzięki czemu łatwiej się ją odkręca, ale dziwnie się ją trzyma w trakcie malowania. Wyróżnia się również "kliknięciem" przy zakręcaniu, więc mamy pewność, że buteleczka jest dobrze zamknięta. Mam małe zastrzeżenie do samego pędzelka, który jest krótki, płaski, dość szeroki i ścięty pod skosem. Właśnie ten skos nie bardzo mi pasuje, bo nie mogłam równo pomalować paznokci przy skórkach (a podobno miał to ułatwić). Jeśli ktoś ma długie pazurki, to problemem może być również jego długość, a raczej krótkość:) Producent obiecuje kolor i trwałość do 10 dni, ale nie mniej niż 3 i tu przyznam rację, że przez pierwsze trzy dni lakier wyglądał nieskazitelnie (oczywiście poza odciskami poduszki).
Znacie ten lakier? Co o nim sądzicie?

9 komentarze

Nie obrażaj! Nie spamuj!
Dla postów starszych niż 3 dni włączone jest moderowanie komentarzy.